Ako sa zbaviť zvieracích chlpov v domácnosti


Všetci, ktorí máme doma menšieho psíka, mačku, morča alebo iného tvora so srsťou, prípadne vlasmi poznáme ten problém kedy sa napríklad niekam rýchlo ponáhľame ale naše oblečenie je trocha od srsti. Zvyčajne sa nám podarí sa ho nejako zbaviť, ale čo v prípade že sme vyčesávali nášho miláčika alebo sa s ním hrali a celé naše šatstvo je od srsti? Tiež v prípade, že je potrebné oprať zvieraciu deku ale je celá od srsti. Rozhodne nie je práve najlepší nápad veci rovno hodiť do práčky. Nie len že sa nevyperú, ale dokonca sa srsť prenesie aj na iné, pôvodne čisté oblečenie. To rozhodne nikto nechce. Prinášame vám teda niekoľko efektívnych trikov, ako bojovať so srsťou v domácnosti.

kočka
 
1Lepiaci valček– ide o typ kefy, ktorá sa skladá z valčeka a rúčky. Valček je točivý a jeho povrch je lepivý. Keď je plný srsti, stačí len časť lepivého povrchu odtrhnúť. Funguje na princípe pásky. Cena týchto valčekov sa pohybuje okolo 3€. Pomôže najmä v prípade, kedy sa niekam ponáhľame a potrebujeme rýchle riešenie.

2Lepiaca páska– najčastejšie sa používa klasická priesvitná alebo hnedá hrubá. Používa sa najmä pokiaľ sa potrebujeme zbaviť veľkého množstva chlpov napríklad z pelechu alebo diek. Jednoducho pásku prilepíme na miesto od chlpov a strhneme.

morče

3Vlhou rukou – jednoduchý spôsob ako sa rýchlo zbaviť malého množstva chlpov, vlasov. Navlhčíme si ruku a prejdeme ňou po odeve. Zakaždým ruku opláchneme aby nedošlo len k prenášaniu chlpov a prípadne ich zapichovaniu do odevu, v tom prípade by bolo ich zbavovanie sa obtiažnejšie.

4Vysávač – metóda najlepšia pre gauč, pelechy. Zbaví tej najhrubšej vrstvy srsti a pokiaľ máte väčšieho hava, môžete jemne prečesať zapnutým vysávačom aj jeho srsť. Niektoré psy to majú rady. Skvelá varianta vyčesávania.

5Práčka na odstránenie srsti– na trhu v súčastnosti existuje hneď niekoľko druhov práčok s programom na odstraňovanie zvieracích chlpov či vlasov z odevu.

6Sušička– možno to zvie neuveriteľne ale väčšina sušičiek na oblečenie dokáže zbaviť šatstvo značnej časti srsti.

7Nemať zviera vnútri– niektoré psy skrátka nepatria dovnútra. Hoci chlpov sa nevyhnete ani pokiaľ bude na dvore, ale aspoň sa jeho srsť nebude nachádzať na gauči a iných povrchoch. Psík dokáže byť rovnako ako aj dnu, tak aj vonku šťastný.