Dobrá www

Páčia sa mi stránky celistvé, jednotné. Keď tvoríte svoju vlastnú stránku dávajte na to dôraz.

notebook

  • Mali by ste dať veľký dôraz na farebný a nie rozmanitý výzor  pre vaše stránky. Všetky stránky by mali byť navrhnuté v rovnakom štýle, aby návštevník nemal pocit zmätku a nedorozumenia, ale vytváral si  dojem stránky ako zdroja dobrých  informácií. Pre webové stránky je vhodné používať jemné a pastelové farby. Vyhýbajte sa veľmi svetlým a pestrým farbám a nepreháňajte ich grafikou.
  • Je veľmi dôležité určiť písma na stránkach. Odporúča sa používať štandardné písma, ako napríklad: Arial, , Verdana, Courier, Cosmic Sans, Times New Roman. Všetci používatelia majú tieto písma, takže sa na stránke správne zobrazia. Ak potrebujete písať nejaké špeciálne písmo, použite ho vo forme obrázkov, vo formáte gif.  Základom je , aby celý text bol čitateľný a zrozumiteľný.
  • Voľte vhodné nadpisy lákajúce ľudí. Ak máte stránku odbornú- potom aj nadpisy majú tomu zodpovedať. Aby sa návštevník- odborník- dobre orientoval. Uvádzajte citácie právnych noriem a predpisov s odkazmi na ne. Uvádzajte presne aj dátumy uverejnenia príspevkov. V niektorej oblasti aj pár dní znamená zmenu normy, legislatívy. Ak nemáte stránku odbornú – nadpis musí byť pútavý natoľko, že si ho ľudia vo vyhľadávačoch nielen nájdu, ale budú si obsah chcieť aj prečítať
  • Nemeňte často štruktúru stránky. Ľudia to nemajú radi. Nemáme radi v obchodoch, keď večne prekladajú tovar z police na policu a my ho musíme hľadať. Rovnako na stránke musíme presne vedieť, kde čo nájdeme.
  • Aktualizujme stránku ak nie denne, tak aspoň raz za týždeň. Ak sa pozriem totiž na stránku dvakrát a nič nepribudlo- hľadám inú, kde sú rýchlejší a rýchlejšie mi poskytujú potrebné informácie
  • Nechcite byť nikdy ako iní. V rozdielnosti je jedine krása.

školení

 Všetko je vecou vkusu cieľovej skupiny, ktorú chcete osloviť.