eBay je už dostupný aj pre slovenských užívateľov

Ste oboznámení s internetovými aukciami a nakupovaním cez internet? V takom prípade musíte byť oboznámení predovšetkým so stránkou eBay, celosvetovo známym a navštevovaným portálom, ktorý už zavítal aj na slovenský trh a predstavil svoju verziu v slovenčine. Tuzemskí užívatelia tak majú šancu využívať tento portál v rovnakej miere a to prehľadným spôsobom. Zoznámme sa tak aj my s internetovými aukciami, nákupom a využitím týchto populárnych služieb, ktoré nám poskytuje jedna z najznámejších webových stránok, tentokrát dostupná už aj na slovenskom trhu.

ebay

K tomu, aby ste mohli využívať jej služby je však potrebná úvodná registrácia. Zaberie to pomerne málo času, registrácia nie je náročná a je úplne zdarma. V podstate klasika. Zadáte svoje meno, e-mailovú adresu, následne používateľské meno (ID), pod akým budete tento web navštevovať a ľubovoľné heslo, pomocou ktorého prihlásite svoj vytvorený profil.

věcí

Ak si vytvoríme profil, konečne môžeme začať tento web využívať a pozrieť sa na všetky možnosti, aké nám ponúka. Portál eBay ponúka skutočne veľa zaujímavého tovaru a preto sa orientujme na políčko vyhľadávania, do ktorého napíšeme konkrétnu vec, o akú máme záujem. Výraz môžete pokojne napísať v slovenčine, vyhľadávač ho automaticky preloží a nájde všetky priame výsledky spojené so zadaným slovom. Hlavu si nemusíte lámať ani s odlišnou menou, systém preloží aj túto informáciu, respektíve vypočíta cenu na eurá.

Pokiaľ vás konkrétny produkt zaujal, môžete sa zúčastniť jeho aukcie.
Vlastník tohto produktu stanovil svoju požadovanú sumu a ostatní záujemcovia postupne navyšujú svoju ponuku, až sa relatívne priblížia k požadovanej čiastke. Takýto postup trvá niekoľko dní a prebieha automaticky. Na začiatku sa vás systém vopred spýta, akú sumu ste ochotní za ponúkaný tovar poskytnúť. Vy už potom iba čakáte a eBay automaticky prihadzuje do aukcie, samozrejme maximálny limit je suma, akú ste stanovili. Ale pokiaľ sa vám zdá takýto proces zdĺhavý, produkt môžete kúpiť ihneď a to s tým, že súhlasíte s pôvodnou čiastkou, ktorú predajca stanovil. Ak sa rozhodnete pre tento krok, alebo aj v prípade ak vyhráte aukciu, eBay Vás bude kontaktovať informáciou na e-mailovú adresu, ktorú ste pri registrácii zadali.