Financie naše každodenné


Peniaze hýbu svetom. V živote každého z nás príde moment kedy si chtiac-nechtiac budeme musieť tento fakt uvedomiť. Čím skôr sa s tým zmierime a naučíme sa správne hospodáriť s peniazmi, tým lepšie. Ideálne je začať už v študentských časoch. Na otázky odpovedala Marta Cesnaková, hovorkyňa Slovenskej sporiteľne.
černá kalkulačka
Aký účet si môže založiť študent?                                                                                                                         
Space účet Študent                                                                                                                                            Mesačný poplatok:  0 eur                                                                                                                                   Vek: 15-26 rokov, študenti dennej formy štúdia (potvrdenie o návšteve školy je potrebné predkladať raz ročne až po dovŕšení veku 20 rokov, dovtedy má mladý človek nárok na používanie študentského účtu bez akéhokoľvek dokladovania)
Zloženie účtu:
–       Internetbanking, mobilné aplikácie SporoApps
–       Bezkontaktná debetná platobná karta Space Visa Electron aj s vlastným dizajnom
–       Neobmedzené platby kartou a výbery z bankomatov SLSP a skupiny Erste
–       Zadanie, zmena a realizácia trvalých príkazov a inkás neobmedzene
–       Všetky elektronicky prijaté a odoslané platby v EUR
–       SMS správy o pohyboch na účte nad 20 eur
Výhody:
–       Space účet študent je vedený zdarma a obsahuje všetko, čo mladý človek od banky potrebuje
–       Súčasťou karty Space Visa Electron je program Sphere Young, vďaka ktorému môžu študenti nakupovať so zľavami od 5 do 30 % u viac ako 10 000 partnerov v SR a ČR
–       Vernostný program Slovenskej sporiteľne Odmena+, s ktorým študent pri nákupe u partnerov SLSP získava časť sumy nákupu späť na svoj účet (platí napr. v predajniach BILLA, NAY, Exisport a mnohé iné)
–       Študenti vo veku 18 a viac rokov si môžu účet založiť jednoducho online aj bez návštevy banky
kovové mince
 
Čo potrebuje študent, ak si ide vybaviť účet vo vašej banke?
V prípade, že je plnoletý, potrebuje sa preukázať s preukazom totožnosti. Ak má viac ako 19 rokov  je potrebné predložiť potvrdenie o návšteve vysokej školy.

Musí mať študent pri sebe aj svojho zákonného zastupcu?
Iba ak je vo veku od 15 do 18 rokov.
 
 
Aké sú poplatky za vedenie účtu?
S Osobným účtom Študent môžu mať študenti stredných a vysokých škôl vo veku od 15 do 26 rokov účet v banke zadarmo, vrátane mnohých ďalších produktov a služieb.

V akom rozsahu má študent prístup k účtu a internet bankingu a o čom všetkom môže rozhodovať (prípadne ako to je, ak ho vybavuje so svojím zákonným zástupcom)?
Zákonný zástupca podpisom Zmluvy o Osobnom účte Študent potvrdzuje spôsobilosť maloletého klienta nakladať s účtom a prostriedkami na účte, študent teda nemá obmedzený prístup.