Najlepší elektro festival v strednej Európe


Keď sa povie slovo zábava, každý z nás si pod týmto pojmom predstaví niečo iné. Tí, ktorí sú fanúšikovia elektro žánru, ako je trance, house, dnb a techno si určite nenechajú ujsť žiadnu dobrú party. Najväčším podujatím takéhoto charakteru v Európe je určite festival Tomorrowland. Je to svetoznámy festival, ktorý sú každoročne uskutočňuje v meste Boom v Belgicku. Na tomto festivale sa objavujú najlepší svetový djs. Lístky na tento festival sú pomerne drahé, ale hlavne vždy beznádejne vypredané. Preto ak rozmýšľame nad lacnejšou, ale hlavne bližšou alternatívou, stačí zájsť do susedného Maďarska na festival Balaton sound.

koncert

Festival sa každoročne koná začiatkom júla, a miestom konania je obec Siofok, ako naznačuje názov festivalu, nachádza sa pri jazere Balaton. Práve jeho výhodná poloha pri najväčšom maďarskom jazere umocňuje skvelú atmosféru, ktorá tu počas festivalu panuje. Festival sa koná od roku 2007, prebieha 5 dní, od stredy do nedele. Výhodou je, že lístky sa dajú zakúpiť aj na jeden deň. Areál festivalu je skutočne obrovský, čiže ak sa s niekým z vašej partie stratíte, trochu to potrvá, kým sa znova nájdete. V areály sa nachádza ako na každom festivale množstvo stánkov s občerstvením, ale aj rôzne zaujímavé atrakcie, súťaže, kolotoče. Vždy je dominantou jeden veľký, hlavný stage a potom veľký počet ďalších menších stageov, pričom na každom hrá iný druh hudby.

hudba

Na hlavnom stagei hrajú ako býva zvykom najväčšie hviezdy, minulé roky sa tu predstavili svetoznámy djs ako napríklad Armon Van Buuren, WW, Robin Schulz, Hardwell, Galantis, Afrojack a mnohí ďalší. Ako bolo už spomínané, festival sa nachádza pri jazere Balaton, čiže návštevníci ocenia, že sa môžu počas alebo po festivale schladiť v tomto jazere, ktoré má veľmi dobrú kvalitu vody, tiež sa tu dajú prenajať loďky, čiže môžete využiť čas na festivale nielen na zábavu, ale aj na relax. Vzhľadom na kvalitu a celkom prijateľnú vzdialenosť od Slovenska by bola škoda pre milovníkov elektro hudby aspoň raz nenavštíviť tento jedinečný festival, na ktorý budete určite šte dlho spomínať.