Nová TV od Xiaomi je podstatne lacnejšia


Výrobca značky Xiaomi je na dnešnom trhu obľúbený vďaka tomu, že dokáže vyrobiť skutočne výkonnú elektroniku, pričom je však cenovo prístupnejšia bežným ľuďom. Pod takouto charakteristikou si zrejme predstavíme mobilné zariadenia. Áno, Xiaomi sa preslávila vďaka výkonným smartfónom, ktoré však v porovnaní s konkurenciou výjdu zákazníka lacnejšie. Možno ani nepreháňam ak poviem, že takmer o polovicu. No samozrejme ako to býva, takíto výrobcovia sú možno trošku bokom, trh vlastní ten, kto už má meno a kto si môže dovoliť dávať vysoké ceny. Ale ľudia pomaličky zisťujú, že existuje i tento výrobca, ktorý si nás získava nielen cenou, ale rovnako i výkonom svojich výrobkov.

rozlišení

Avšak tá novinka ktorú tu chcem opísať, už nemá podobu mobilného zariadenia, Xiaomi sa už zamerali i na výrobu dnešných nových televízorov s rozlíšením 4k.
•         A opäť to isté! Skvelé funkcie, veľmi kvalitné rozlíšenie, o dosť nižšia cena oproti konkurencii!

Opäť nebudem vôbec ďaleko od pravdy ak poviem, že cena je takmer o polovicu nižšia. Tak mi teda príde, ako by sme tým najväčším gigantom na trhu platili hlavne za značku, za sýte komerčné účely. Pritom existujú i takíto „people friendly“výrobcovia.

Ale predstavme si už konečne bližšie tú novú televíziu od Xiaomi.
Má rozmery skvelých 50 palcov a nesie názov Mi TV 4A. Už som na začiatku spomenul, že disponuje tým dnešným populárnym rozlíšením a to 4k. Je to vlastne dvojnásobne lepšia kvalita ako HD. Takéto rozlíšenie vás úplne vtiahne do deja filmu či videohry. Čo sa týka zvuku, vravíme o zaužívanej kvalite Dolby Audio. TV má i svoj interný úložný priestor 8 GB, procesor so štyrmi jadrami, disponuje i operačnou pamäťou RAM s výkonom 2 GB.

obrazovka

Vidíme, že proste ide o typickú TV dnešnej doby, čo dnes zatiaľ nie je lacnou záležitosťou. Avšak tento televízor stojí férových 305 Euro. Nebojte sa, iné značky sú o dosť drahšie. Ak neveríte, môžete si to v prípade záujmu overiť v obchodoch, či cez internet.