Potraviny, ktoré nás kazia


Je zaujímavé, ako nás jedlo ovplyvňuje a že to platí aj vo vašej kráse. To, čo jeme veľmi ovplyvňuje naše zdravie, ale aj našu krásu a teda aj naše sebavedomie. Niektoré veci našej pleti nerobia príliš dobre a práve preto sme so sebou neustále nespokojné. existuje však veľmi veľa potravín, ktorých by sme sa mali vzdať, ak chceme mať krásnu pleť bez vyrážok a zbytočnej mastnoty či upchatých pórov. Myslíme si, že už určite aj viete, o ktorých potravinách budeme rozprávať.

nevěsta
 
Čokoláda a sladkosti
Všetko, čo obsahuje nezdravý cukor má nepriaznivé účinky na našu pleť. Práve takýmto stravovaním sa nám najviac upchávajú póry a na povrchu zostáva mastnota. To znamená, že sa potom skutočne veľmi leskneme a necítime sa dobre. Často to nedokáže zakryť ani poriadny matujúci púder. Nehovoríme, že by ste sa sladkostí mali vzdať úplne, no určite by ste ich konzumáciu mali obmedziť. Ak máte veľkú chuť na sladké, skúste horkú čokoládu.
 
Alkohol a cigarety
Narozdiel od sladkostí, alkohol a cigarety vašu pleť nezmastia, ale naopak, bude príliš suchá, ba priam až šupinatá. Potom musíme používať nadmerné množstvo krému. Aj zo suchej pleti sa tvoria nepríjemné vyrážky, ale šupinky sa nedajú ničím zakryť. Vaša pleť potrebuje hydratáciu a práve alkohol vaše telo odvodňuje. Ak teda viete, že pôjdete na veľkú oslavu a budete popíjať, určite nezabúdajte na pitie čistej vody. Nielen, že sa vyhnete bolestiam hlavy, ale zároveň aj suchej pleti.

pihy
 
Mastné a vyprážané jedlá
Podobne ako so sladkosťami, vyprážané, príliš slané a nezdravé jedlá taktiež vašej pleti neprospievajú. Bude mastná a póry sa budú upchávať jedna radosť. Nehovoríme, že by ste mali úplne všetko prestať konzumovať. No možno obmedziť na minimálnu mieru a vždy sa predtým nejako poistiť. Môžete sa tak vyhnúť problémom s pleťou, a to je skutočne veľmi výhodné, no nie?