Pridajme krátke video, web bude zaujímavejší


Ak hľadáte spôsoby, ako vašu webovú stránku či e-shop zviditeľniť, alebo aspoň oživiť, možno by stačilo zameriať sa na jedno vylepšenie.

Pútavé a zábavné video, ktoré zaujme.
Nevravím o dvojhodinovom filme, ale o krátkom, no pritom výstižnom a zaujímavom videu, ktoré by bolo hneď na úvodnej stránke. Mohli sme si všimnúť, že už niektoré weby idú touto cestou. Prečo teda zaostávať? Vsunúť krátke video na miesto, kde si ho každý všimne, to náš web jedine vylepší, nemusí nás to stáť veľa peňazí a ani času.

zprávy

Grafická podoba je, čo sa týka zaujímavosti webu, dosť podstatná. Užívateľa, ktorý sa rozhodne kliknúť na náš web, takáto stránka upúta určite skôr, než keby mala len čisto textovú podobu. A pokiaľ vravím o grafickej úprave, práve video je najlákavejšie a zaujme najviac. Veď ak máte o niečo záujem, hľadáte text, obrázky, či najradšej video? Video je sympatická podoba, v ktorej sa už za minútu dozvieme všetko podstatné. A povedzme si pravdu, čo sa týka čítania, v tomto smere zostávame leniví. Predsa všetko nám vysvetlí a prezradí krátke video. Ak aj hľadáme napríklad určitý návod, či trailer, upútavku, použijeme rovno Youtube.

Video podoba nám viac rozjasní predstavu o tom, čo hľadáme. Ale tým nechcem povedať, že text nie je dôležitý. Ten je dôležitý veľmi, no video nám web spestrí. Taktiež neuškodí ani nejaký ten obrázok. Avšak určite neuškodí pridať aspoň jedno video na úvod stránky.

kvalita

Video by malo byť kratšie, avšak nie na silu! Zvoľme optimálnu dĺžku, aby neodpútalo pozornosť od samotného webu, no ale aby bolo nápadité, aby sme sa v ňom niečo dozvedeli. Najlepšie informácie, ktoré sa týkajú našej stránky či textov a pointy, o ktorej naša stránka má byť. Video nemusí byť nudne náučne, môže mať skôr pestrú a zábavnú formu. Skrátka predovšetkým, aby zaujalo bežného človeka, ktorý našu stránku navštívi.