Staroveké tajomstvá krásy konečne odhalené!


Aj v staroveku mali svoje spôsoby ako vyzerať dobre. Odhliadnuc od niekedy zvláštnych a dnes nepochopiteľných praktík, používali na výrobu kozmetických prípravkov prírodné ingrediencie. A že vedeli ako ich využiť! Poďme dnes nakuknúť do minulosti a inšpirovať sa tipmi a triky, ktoré môžeme využiť ešte dnes.

akné

Ružová voda –   už len pri pomyslení na ňu si vybavíme vôňu nekonečného lánu týchto pôvabných 
kvetín. Ružová voda bola v minulosti považovaná za symbol luxusu, lásky a romantiky. Tento voňavý zázrak sa používa aj doteraz. Známe účinky sú predovšetkým spevnenie pleti a redukcia jemných vrások. To už vedeli aj v Egypte a ružovú vodu používali aj ako pleťovú vodu na zbavenie sa nečistôt, čím predchádzali upchatiu pórov.

Med a mlieko–  známa kombinácia, ktorú staré mami používajú do dnes. A to nie len ako pomocníkov v kuchyni. Je všeobecne známe, že to, čo si dávame na tvár a vôbec na celé telo ja pre nás najprínosnejšie. Med oplýva protizápalovými účinkami, preto by ste ho aj samotný mohli použiť ako masku na tvár. V kombinácii s mliekom ho môžeme pridať do kúpeľa ako to vraj kedysi robila aj Kleopatra.

Vajcia –  sú výborné nie len na raňajky.  Poslúžia aj ako maska na tvár. A to najmä bielko, ktorým si ženy kedysi potierali tvár, krk a dekolt. Ich pleť tak bola pevná a pružná. Niečo ako dnešný ,,lifting“.

maska

Pivo– aby mali ženy silné a zdravé vlasy, máčali si ich do piva. Potom si sadli na slnko a nechali vlasy voľne vysušiť. Robili to zrejme preto, aby dosiahli väčší lesk.

med

Avokádo lesklé vlasy dosiahli Aztékovia aj pomocou tohto ovocia. A vy to môžete skúsiť tiež. Zmiešajte 1 celé avokádo s polievkovou lyžicou olivového oleja a jedným vajcom. Zmes natrite na vlasy a nezabudnite ani na jemnú masáž pokožky hlavy. Nechajte na hlave aspoň 30 minút a zmyte vlažnou vodou.