Tekken pre Android a iOS


Tekken. Toto je pojem, ktorý určite niečo hovorí generácii z deväťdesiatich rokov, no i tej z 21. storočia. Ide o dlhodobo stále veľmi úspešné série bojovej videohry, kde sa ocitáte v tomto turnaji najlepších bitkárov z celého sveta i z rôznych sociálnych skupín. Ten turnaj nesnie názov Tekken, čo je vlastne i titulom videohry. No ale tohto faktu sme si zrejme väčšina, čo na tento článok klikli, vedomí.
•         Preto chcem k tejto téme pridať novú informáciu, ktorá by mohla potešiť a zaujať.
úder do obličeje
Tou novinkou je potešujúca správa, že táto séria už okrem hernej konzoly zavítala konečne i na mobilné zariadenia! Tekken je konečne kompatibilný pre mobilné operačné systémy Android a iOS.
To znamená, že prispôsobené je i ovládanie. Nebudeme potrebovať joystick, aby sme dokázali robiť rôzne „combo“ údery, budeme používať ťahy prstov po obrazovke. Ovládanie bude teda zrejme dosť odlišné, avšak o chvíľu si zvykneme, nakoniec ho uvítame možno ešte viac, než kombináciu tlačítok na joysticku.
Táto verzia pre mobilné a dotykové zariadenia je celkovo povedal by som, zrýchlená. Každý súboj sa odohráva iba na jedno kolo, čo je doposiaľ neobvyklé, pritom i samotný súboj pôsobí rýchlejšie, kratšie. Niekoho to možno trochu sklame, iného zasa poteší. Výhodou sa v tomto smere stáva možnosť zahrať si hru kedykoľvek, pokiaľ máte čo i len trochu voľného času, taký jeden súboj stihnúť odohrať môžete.
iphone-6
•         S mnohými hrami pre dotykové zariadenia, výnimkou nie je ani Tekken, musíme rátať s určitými časťami hry, kde miesto skutočnej akcie musíte chvíľu zbierať kartičky, prichádzajú vám denné odmeny,… no viete, takéto veci, ani Tekken nemôže byť výnimkou.
Čo sa týka hrania a možnosti online, v tomto smere je zaujímavý mód, v ktorom zostavujete vlastný tým, no ten je ovládaný počítačom. Každopádne s týmto tímom súperíte proti ostatným hráčom a ich tímom. V tomto móde je to trochu podobné hrám na štýl „manager“.