Bojujte proti chrípke


Vitamín C, hrá dôležitú úlohu pri udržiavaní dobrého zdravia. Prečo ? Vaše bunky potrebujú vitamín C na správnu prácu a majú antioxidančné vlastnosti na ochranu pred poškodením vášho zdravia.

Pohár pomarančového džúsu.
Keďže naše telo nevyrába samo od seba vitamín C. Urobte si pohár čerstvého pomarančového džúsu.

šťáva

Kapusta.
Je nabombovaná vitamínom C podobne ako citrusy.

Banány.
Obsahujú vitamín B6, ktorý pomáha telu bojovať proti infekcií. Jedzte banány nakrájané a na celozrnné obilniny a zdvojnásobte svoju silu zdravia.

Celé zrniečka.
Sú nabité zinkom, čo je životne dôležité pre udržanie zdravého imunitného systému. Skúste celozrnné špagety s paradajkovou omáčkou alebo hnedou ryžou a zeleninou.

Korenie.
Účinná zložka v korení, porazí zriedením hlienu v nosových dutinách, aby ste mohli voľne dýchať nosom. Najlepšie je pridávať korenie do horúcej polievky.

Cesnak.
Jedna z aktívnych zložiek v čerstvo nakrájanom cesnaku, môže zabiť vírusy blokovaným enzýmom, ktoré vedú k infekcii. Najlepšie využite má v šalátoch, alebo si z neho urobte omáčku.

Dyňa.
Hoci je po sezóne, v obchodoch ju nájdete, má množstvo minerálov – horčík, draslík, železo, a hlavne antioxidanty beta-karotén a glykogén.

Dostatočne pite.
Najdôležitejšou súčasťou ako byť zdravý je najmä piť veľa vody, zelený a čierny čaj obsahujú zdravé antioxidanty, zahrejú vás aj polievky.
 
Bez adekvátnej hladiny vitamínu D imunitné bunky produkujú menej antibakteriálnych proteínov a sú menej účinné pri zabíjaní vírusov a baktérií.

teploměr
 
Pri chorobe vám pomáha kofeín? Káva ?
Káva je povzbudzujúca látka, ktorá zvyšuje rýchlosť tráviaceho taktu a rýchlejšie sa pohybuje vo vašom tele. Dávajte pozor na zapíjanie liekov, kávou. Neabsorbuje všetky živiny z kapsule, ktoré pretekajú cez váš systém. Ak pijete kávu najprv si dajte dobré raňajky, keď sa zobudíte a potom počkajte desať až pätnásť minút. Až potom zapite vaše vitamíny pokorám vody.

Hýbte sa – zohrejete organizmus a povzbudíte myseľ. A dbajte na dostatok spánku – čím menej spíte, tým horšie sa s chorobou bojuje.