Kozmetika, ktorá vráti mladosť


Vyznať sa v zložení kozmetických prípravkov je nad schopnosti bežného človeka. Veľa krát nám stačí údaj na produkte „na suchú pokožku, na citlivú pleť, proti lupinám,…“. Ak siahnete po kvalitných a značkových produktoch môžete sa očakávaného výsledku aj dočkať. Viete čomu za to vďačíte?

stařena

Peptidy
Peptidy sú reťaze aminokyselín, zoskupené v danom poradí. Tieto reťazce sa od bielkovín líšia počtom aminokyselín v reťazci. V peptidoch ich je od 50 do 100.
Peptidy sa v našom organizme bežne nachádzajú. V podstate ho riadia. Práve peptidy vysielajú do mozgu signál čoho je v našom tele nedostatok a treba to začať vyrábať. Náš organizmus časom prestáva vyrábať peptidy. Tie, ktoré má presunie do životne dôležitých orgánov a na niečo ako pokožka a pleť zabudne. Preto práve na pokožke sa začínajú prejavovať prvé znaky starnutia a prvé nedostatky látok v tele.

Účinok peptidov.
Peptidy sa za pomoci krémov, sér, telových mliek a pod. dostanú do pokožky. Hneď ako sa tam dostanú začnú zisťovať čo tam chýba a vysielajú signál s informáciou čo treba začať vytvárať. Nakoľko v pokožke najčastejšie chýba vlhkosť, pružnosť a elasticita peptidy dokážu telo vyburcovať k tomu aby začalo zlepšovať tento stav. Náš organizmus následne spustí produkciu:

–         Kyseliny hyalurónovej – v pokožke slúži ako zásobáreň tekutín. Pleť je hydratovaná, vypnutejšia a pevnejšia.
–         Elasténu – udržuje pleť elastickú a pružnú
–         Kolagénu – spolu s elasténom udržuje pleť pevnú, pružnú a sviežu. Kolagén zároveň pleť vyživuje a stimuluj prirodzenú tvorbu kyseliny hyalurónovej.

holka

Elastén a kolagén pre svoje správne fungovanie potrebujú dostatok vlhkosti. V opačnom prípade sa väzby medzi jednotlivými bunkami ničia, bunky sa rozpadajú čo sa navonok prejavuje vráskami, suchou a ochabnutou pleťou a stratou vitality. Ak siahnete po kozmetických produktoch s obsahom kyseliny hyalurónovej a s peptidmi rozhodne spomalíte tvorbu vrások a oddialite tak prvé prejavy starnutia.