Šport a finančná náročnosť. Prečo tie pojmy spájame?

Možno sledujete fiasko našej hokejovej reprezentácie. Nevravím však o snaživých hráčoch, ale o fiasku spojenom s vedením. Na nič nie sú peniaze, k ničomu nie je záujem, každý sa vzdáva svojej zodpovednosti a vyhovára sa na druhého. Neplatí to však len v hokeji, takto dnes veci „fungujú“ takmer v každom obore. Deti a mládež, ktorých oslovil napríklad ten hokej, to z finančnej stránky nemajú vôbec jednoduché. Hlavne ich rodičia nie. Ide o lákavý šport a je snom takmer každého chlapca, byť hokejovou hviezdou. Len viete, peniaze.

běh

Naše myslenie ide automaticky k otázke: „Oplatí sa to?“ Pretože sa nejedná o malú sumu. Už len tá výstroj,… I keď niektorí rodičia by dali aj posledné peniaze, len nech ich dieťa objaví talent. No niektorí možno aj keby dali posledné, bude to z pohľadu ceny málo. Ale vždy a všade existujú alternatívy a nádej. Skrátka športovať sa dá rôznym smerom, všetko nie je drahé, naopak. Niektoré aktivity sú v cene, na ktorú sa nedá vyhovárať. Tak skúsme nájsť aspoň 6 najmenej ekonomicky náročných športov, ktoré sú pre nás prospešné a doprajú nám zábavu i zážitky.

• Turistika, beh, frisbee, karate, volejbal, plávanie.
Osobne ma napadla táto šesťka, súhlasíte?
Turistiku možno vykonávať dokonca v každom ročnom období, vždy nás čakajú rôzne zážitky. Stačí nám ruksak, cestovný lístok a nejaké peniaze bokom na teplé jedlo, čaj, či pivko. Dokonca sa organizujú aj určité zrazy, napríklad v mojom okolí je to Hlohovecký pochod, kedy sa ľudia z tohto mesta i okolia vyberú cez lesy až k Havranu, do Piešťan.

Beh? Existuje vôbec lacnejšia aktivita? Pritom je však zdravá, reguluje krvný obeh a správne tempo dýchania. Môžeme sa prihlásiť i do rôznych mestských súťaží, ako beh mestom.
Frisbee, alebo ako vravíme, „lietajúci tanier“ mával svoju popularitu. Môžeme sa však touto aktivitou zabaviť i dnes.
Zápisné na výuku karate je myslím 12 Euro za rok. To je myslím, sympatická cena a mnohých tento šport zaujme.

východ slunce

Volejbal a plávanie v nás automaticky vyvolá príjemný pocit letného obdobia. Rieka, piesok, slniečko, zábava a to však s len pár peniazmi vo vrecku.